newsDetail

کارخانه چوکا به تعطیلی کشیده شد

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی به ورشکستگی کارخانه چوکا اشاره کرد و گفت: کارخانه چوکا به تعطیلی کشیده شده است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمود شکری امشب در جلسه شورای اداری گیلان با اشاره به وضعیت صنایع چوب و کاغذ تالش و اسالم اظهار کرد: کارخانه چوب و کاغذ تالش به تعطیلی کشیده شده و کارخانه اسالم در حال تعطیلی است.

وی یکی از دلیل‌های ورشکستگی کارخانه چوکا را جدا کردن شرکت جنگل شفارود از این کارخانه عنوان کرد و افزود: سال 66 جنگل شفارود به جهاد کشاورزی واگذار شد و کارخانه چوکا از آن زمان کاهش تولید پیدا کرده است.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت جنگل شفارود به سازمان اتکا واگذار شده است، تصریح کرد: تعداد کارکنان کارخانه چوکا از چهار هزار نفر به یک‌هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

شکری به وجود بزرگ‌ترین بندر منطقه در تالش در 200 سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: احداث بندر در تالش یکی از مصوبات هیئت دولت به گیلان محسوب می‌شود اما تاکنون اجرایی نشده است.

*میدان نفتی سردار جنگل رودسر راه‌اندازی شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور خواستار انجام تعهدات مسئولان نسبت به مردم شد و گفت: سال 90 وزیر نفت میدان نفتی سردار جنگل در رودسر را افتتاح کرد و قول اشتغال 100 هزار نفر در این پروژه داده شده بود اما تاکنون حتی یک نفر در پروژه مشغول به‌کار نشده است.

محمدمهدی رهبری‌املشی معیشت مردم را از موضوع‌های مهم خواند و تصریح کرد: توجه به کشاورزی از موضوع‌های مهم در گیلان است.

*قانون جلوگیری از واردات برنج در مجلس تصویب شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای اداری گیلان خواستار تصویب قانون جلوگیری از واردات برنج در مجلس شد و اظهار کرد: مصرف سالانه برنج کشور 2 میلیون و 800 هزار تن است و 2 میلیون و 400 هزار تن در داخل تولید می‌شود.

مهرداد لاهوتی نیاز واردات برنج کشور را سالانه 400 هزار تن عنوان کرد و افزود: دولت می‌تواند واردات مورد نیاز برنج به کشور را مدیریت کند.

وی پسماند را از موضوع‌های مهم در استان‌های شمالی برشمرد و بیان کرد: قانون‌گذاری در مورد موضوع مذکور حائز اهمیت است.

لاهوتی با تاکید بر اجرایی شدن راه‌آهن رشت ـ قائم‌شهر خاطرنشان کرد: شرکت‌های چینی آمادگی خود برای فاینانس پروژه راه‌آهن مذکور را اعلام کردند.

*برجام از اسناد تاریخی ایران

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور برجام را یکی از اسناد تاریخی ایران دانست که در مجلس به تصویب رسیده است و گفت: ملت ایران باید بداند با چه مرارتی برجام به فرجام رسیده است.
        
      

دفتر مرکزی، اصفهان

 • آدرس:ایران، اصفهان، میدان امام حسین، ارگ جهان نما، فاز4، طبقه4، واحد4

 • تلفکس: 03132121340-5

 • ایمیل: info@modernmachinee.com

دفتر تهران

 • آدرس:ایران، تهران، یوسف آباد، خیابان سی و پنجم، پلاک 32، طبقه 4، واحد 12

 • تلفن: 02188613768-9

 • ایمیل: info@modernmachinee.com

کارخانه

 • آدرس:ایران، نجف آباد، شهرک صنعتی پلیس راه، فاز 2، خیابان فولاد غربی

 • خدمات و گارانتی:09120920955

 • ایمیل: info@modernmachinee.com